Viikingite küla linnuses saate mõõtu võtta vibulaskmises.
Selle tarvis on linnuses märklauad, kus saate oma oskused proovile panna.

Ühe vibu ja kolme noole rendihind on 10 € /30min. Noole kaotamise või lõhkumise korral tuleb tasuda noole eest 12 €. Laskjate arv ei ole piiratud. Hind ei sisalda instruktorit ja vibulaskmine toimub enda vastutusel. Enne vibu ja noolte renti tuleb täita vastava juhisega ankeet, et olete tutvunud ohutusnõuetega.

Kui soovite vibulaskmise juhendajat, siis on meilt võimalik tellida programmijuht, kes lisaks vibulaskmisele õpetab teid  ka kirvest ja oda loopima.

Vibulaskmine on üks vanemaid kunste, mida harrastatakse tänapäevani. Põhja-Natalist on leitud kivist nooleotsi, mis tõendavad, et vibu oli olemas umbkaudu 46 000 aastat eKr. Vibu kasutati nii toidu hankimiseks kui ka sõjalistel eesmärkidel.

Egiptlased kasutasid vibulaskmist vähemalt 5000 aastat tagasi. Samuti on tõendeid selle kohta, et Hiinas kasutas Shangi dünastia (1766 – 1027 a. eKr) sõjakaarikuid, mis koosnesid kolmest mehest: juht, odamees ja vibulaskur.

Eesti viikingid kasutasid oma sõjakäikudel samuti vibu ja on teada, et vaenlase laeva põlema panemiseks kasutati meil kolmeteraga nooleotsi ehk süütenooli.

Kes tahab vibulaskmisest rohkem teada saada, siis soovitame kindlasti vaadata seda videot, uskuge meid, Teie arusaam vibulaskmisest muutub kardinaalselt 🙂 VAATA!