See allikas olevat suur ja väga kuulus, nii et sealt kauge maa tagast inimesed tervisevett käia otsimas. Ohvrid olla mitmesugused, mis allikasse visatavat. Rahaohver olevat muidugi kõige suurem ja mõjuvam. Ka viljateri ja muid asju antavat ohvriks, sest ilma ohvriannita ei tohtivat sealt keegi vett viia.

Saula kohal ületab Tallinna-Tartu maantee Pirita jõe, mis voolab siin metsaga kaetud orundis. Saula silla lähedal, umbes 200 m kaugusel Tallinna-Tartu maanteest asuvad Pirita jõe kaldal looduslikult ilusad Saula Siniallikad. Saula Siniallikad on kaunimaid siniallikaid Eestis: kristallselge allikavesi, looklev Pirita jõgi, kõrgel kaldaveerul põline kuusemets. Saula Siniallikad asuvad vaid 10 min jalutuskäigu kaugusel Viikingite Külast. Neil allikail on aastatuhandeid olnud kuulsus, et selle vesi on tervendav. Et see vesi aga tervendav oleks, peab allika külastaja teadma ja täitma teatud tingimusi.
Mis koht on looduslikel pühapaikadel muistsete ja tänapäevaste eestlaste ja Põhjala rahvaste kultuuriloos ja maailmapildis?
Mismoodi tuleb looduse ja looduslike pühapaikadega käituda ja miks?
Mis lugusid vestab vanarahvas Saula Siniallikate kohta?
Kuidas käitub allikavaim looduse rüvetajatega?
Kuidas veerahvalt lahinguõnne paluti?

Neile küsimustele annab vastuse matk Saula Siniallikatele.

Matka saab tellida nii eesti, inglise kui vene keeles.


Kestvus ca 1h.

Maksumus 8,5€, kliendikaardiga 7,5€ inimene.
Koolidele ja lasteaedadele hinnaalandus 10%, kui on rohkem kui 30 inimest.
Minimaalne tasu 180€