Viikingite küla suitsusauna maja on meie kõige uuem taastatud saun. Suitsusauna maja asub peamajast eemal (ca 100 m) jõe ääres, kus seltskond saab omaette rahulikult loodust ja olemist nautida.  Sauna alumisel korrusel asub eesruum suure lauaga. Laua taha mahub seltskonda nautima 14 inimest. Suitsusauna lavale mahub korraga 10 inimest suitsust leili nautima.

Kui pidu läheb pikaks, siis pole  vaja hakata koju sõitma.  Suitsusauna maja II korrusel on magamiskohti kokku 10le. Seal on mõnus veeta ülejäänud öö, et järgmise päeva hommikul värske peaga koduteed alustada.


Suitsusauna I korruse rent 15 in, rent 300€, kliendikaardiga 280

Suitsusauna rent koos teise korruse magamistubadega kuni 10 in, rent 420€, kliendikaardiga 395€

Ruumid on kliendi käsutuses alates kell 15:00 kuni järgmise päeva kella 12:00ni

P-N rendime Suitsusauna soodsamalt, ning personaalse pakkumise jaoks võtke meiega ühendust

Hinnad ei sisalda käibemaksu.

Viikingite küla suitsusaun on vägagi kuulus oma legendi ja koha väekuse poolest.

“Sanna lähedal om väekas ruunikivvi Valhallasse. Legend pajatase sähentsi, et kunaki elanu sihin suur vääpäälik. Kes ütskord lahingust Svealaste maalt paljude orjadega tagasi koju naasnu. Pärast kõva taplust nõudnu päälik, et talle korralik sann köetas, et saaks haavadele meelehäät teta. A päälik olevat nii kõvva sannamiis old, et talle kats päiva pidanu sanna küdema enne kui ta sisse lännu. Seekord aga olevat san eriti kuumas lännu, et siis kui päälik sanna läits ja lavale kargas, lahvatas sann järsku palama. A egas se siis merel seilanu viikingit verest välla löönu, see hoopis kuknu vandma ja ütelnu, et ennep mingu sarika kui mul leil saamata. Olnd siis istund sääl, vihtnu ja vett kerisele loopnu niikaua ainult kerise kivvi koos ahjuga olla alles jäänu. Siis mees vihastanu ja lausnu midagi sortside keeli. Võtnu oma sõrmuse sõrmest ja pannu selle maha, võtnu keriselt kõige väiksempa kivvi ja lajatnu sellega sõrmusele pääle nii, et sädeme lennanu ja kivi koos sõrmusega kats jalga maa sisse vajunu. Seepääle ta sajatannu ja ütelnu, et tema läep kaeb valhallasse, sest säälsetel päälikel pidavat parempa sanna olema, mis maa sisse olla ehitatu. Võtse oma kilbi ja mõõga aste ta paar sammu ja ollaki lännu. vanarahvas tiitse rääkida, et see sõrmus olla jumalatele nii hää ohverdus olnu, et nad  hetkes valhalla värava talle avanu. Kerisekivvele aga oliva ajajooksul mingi imeliku ruunimärgi tekknu, mille maagilise tähenduse pidava olempa”

Suitsusaunadele on kombeks mingil hetkel põlema minna. Tavaliselt juhtub see siis, kui vana peremees teise ilma läinud ning uus peremees ja saunahing pole veel sõpradeks saanud. Sellest siis järeldus, et iga peremees ehitagu oma kätega ikka ise endale õige suitsusaun.

Teine levinud variant on see, et vahetub saunik ja uus saunik teeb saunale liiga, ega õpi ennem tundma sauna hingeelu. Enne vaja ikka õrnalt silitada ja ilusaid sõnu lausuda, kui puid alla hakata viskama.

Nõnda teavad targemad rääkida.