Viikingite küla on avatud iga päev! Sissepääs TASUTA!

Viikingite Külast

Viikingite Külast2017-08-09T16:31:31+03:00

Miks just Viikingite Küla?

Eestlased on rahvus, kes siinmail juba iidsetest aegadest pesitsenud on ja muistsed eestlased olid teada-tuntud tark ja salapärane rahvas. Egas siis niisama eestlasi nõiarahvaks kutsutud. Kui hilisemate ajaperioodidega on nii mõneski Eestimaa paigas võimalik tutvust teha, siis viikingite aega (8-11 sajand) on käsitletud tunduvalt vähem.

 

Viikingite Küla sai alguse ühe mehe ammusest unistusest ja noorte inimeste julgest pealehakkamisest. Kõik algas aastal 2005 kui tänased Viikingite Küla pealikud leidsid iidse ja salapärase koha Pirita jõe kaunil kaldal, mis justkui loodud muinaseesti Viikingite Küla loomiseks.

 

Meie küla eesmärk on anda edasi rahvale seda tunnet, kuidas muistne elu-olu käis.pakkuda meie külastajatele meelerahu ja võimalust õppida tundma nii iseennast, kui ennast ümbritsevat. Astuda hetkeks välja tänapäeva kiirest elutempost ja avastada eneseski peidetud viiking. Viikingite Küla näol on tegemist pidevalt täieneva kompleksiga. Tänaseks on plaanitud külast valmis jõutud pea poolega, seega teist samapalju on veel juurde tulemas.