Viikingite küla on avatud iga päev!

Viikingite Külast

Viikingite Külast2020-05-08T12:02:52+03:00

Viikingite külas on väga palju põnevaid asju, mida saate näha ja kogeda!

Alustades meie teemapargis tuuri, soovitame kindlasti esmalt tutvuda meie küla kaardiga, kus on kõik suuremad vaatamisväärsused ja objektid ära näidatud vaata siit. Kindlasti jälgi ka meie suunaviitasid, mis  juhatavad Sind objektideni. Lisaks on hoonetes sees väga palju põnevat, mida kindlasti tasub vaadata ja oma käega järele katsuda!

Kui oled kord juba Viikingite Küla sõbraks saanud ehk midagi kohapealt ostnud, siis tasub kindlasti meie majaemanda usaldust kasutada ja küsida temalt erinevat sõjavarustust proovida. Selleks oleme Sulle valmis pannud meie rasketes sõjakäikudes karastunud mõõgad, kirved, odad, kiivrid, kilbid, rõngassärgid ja loomulikult eestlaste ühe lemmik sõjariista- kärbi.

Lisaks on külastajal õigus proovida pealiku sängis pikutamist, mis asub meite peamaja suures saalis. Kui oled leidnud lambanahad ja suure ahju koos leivaküpsetusahjuga, siis just see ongi see õige koht, mille peal meie kõige tähtsamad meil mõnikord tukastamas käivad.

Väga erilised eksponaadid ja vaatamisväärsused asuvad meil aga Eesti kuningate nõupidamise ruumis, kus asuvad niinimetatud kroonjuuveelid- teadaolevalt Põhjala ainukene puust kamin, mis on ehitatud ligi 300 aasta vanuse vahtrapuu sisse ja selle kõrval seinal on Eesti suurim šamaanitrumm, mille vibratsiooniga võib isegi südamelöögid sassi ajada.

Viikingite küla territooriumil jalutamiseks võta aeg maha, et saaksid nautida linnulaulu ja teiste meie küla territooriumil olevate loomade hääli ja liikumist kuulda. Leidmisrõõmu leidub siin kõikjal, näiteks on üheks meie küla uhkuskeks püstpalklinnus, milles asub ka värskelt renoveeritud sepikoda. Lisaks leiad külast püstkoja, teadjanaise loitsukoja, viikingite laeva, suitsusauna, hundikuudi, laste mänguväljaku jne.

Kes leiab Viikingite külast luukere, see saab majaemandalt kingituse!

Viikingite küla eeldab, et kõik meie kliendid ka midagi kohapealt ostavad ja Teist saavad meie sõbrad.  Teie ostu sees on  alati meie küla pilet, mis maksab 0,50 senti. See raha läheb 100% meie küla ja linnuse renoveerimiseks ning muude uute atraktsioonide ja põnevate asjade juurde ehitamiseks.

Giiditeenus ja programmijuhi tasud on vastavalt programmidele erinevad ja need tuleb eelnevalt kokku leppida.

Kuna viikingid paberist eriti lugu ei pea, siis lähitulevikus loodame üle minna niinimetatud “piletirahale”, mis on juba kindlalt metalli raiutud väärtusega.

Miks just Viikingite Küla?

Eestlased on rahvus, kes siinmail juba iidsetest aegadest pesitsenud on ja muistsed eestlased olid teada-tuntud tark ja salapärane rahvas. Egas siis niisama eestlasi nõiarahvaks kutsutud. Kui hilisemate ajaperioodidega on nii mõneski Eestimaa paigas võimalik tutvust teha, siis viikingite aega (8-11 sajand) on käsitletud tunduvalt vähem.

Viikingite Küla sai alguse ühe mehe ammusest unistusest ja noorte inimeste julgest pealehakkamisest. Kõik algas aastal 2005 kui tänased Viikingite Küla pealikud leidsid iidse ja salapärase koha Pirita jõe kaunil kaldal, mis justkui loodud muinaseesti Viikingite Küla loomiseks.

Meie küla eesmärk on anda edasi rahvale seda tunnet, kuidas muistne elu-olu käis.pakkuda meie külastajatele meelerahu ja võimalust õppida tundma nii iseennast, kui ennast ümbritsevat. Astuda hetkeks välja tänapäeva kiirest elutempost ja avastada eneseski peidetud viiking. Viikingite Küla näol on tegemist pidevalt täieneva kompleksiga. Tänaseks on plaanitud külast valmis jõutud pea poolega, seega teist samapalju on veel juurde tulemas.