Meie rahva kultuuripärand on rikas ja igiammustesse aegadesse ulatuv. Maailmas on vähe rahvaid, kes on olnud oma asualale sama kaua truud kui meie.

Kui õhtud läksid pimedaks ning väljas enam toimetusi ei tehtud siis koguneti tuppa laua ümber ja lauldi vanu lugusid ning mängiti erinevaid mänge. Toanurgas kõlas torupillijoru ja tantsusammud ei jäänud kellelgi tegemata. Nii peeti aastaringselt kalendritähtpäevi, rahvapidusi ja pulme.

Tänapäeval saame pidu pidada igal ajal ja torupill võib koos oma toredate helide saatel jala käima tõmmata. Samas on ka niisama tore muusikat kuulata ning omi mõtteid mõlgutada või vestluskaaslasega juttu ajada. Ringmängud ja –tantsud olid vanade eestlaste ühed põhilised tegevused, mida on tänaselgi päeval vahva koos teha. Regilaul voolab meie soontes ja on üks osa meie kultuuripärandist. Vanasti pandi head soovid ja unelmad laulu sisse ning lauldi neid üheskoos, et südamest tulev saaks päriselus täituda. Samuti lauldi tegemistest ja juhtumistest, mis aja jooksul on toimunud ning sellega kanti vanu teadmisi ja tarkusi edasi. Regilaulul oli suur osa vanades rituaalides, mida tänapäeva eestlane teab vähe või ei tea üldse.


Kestvus: 2 h
Maksumus:
Kuni 40 osaleja puhul 1 läbiviija = 450 €
Üle 40 osaleja puhul 2 läbiviijat = 900 €