Деревня Викингов открыта каждый день!

Баня по черному

>>>Баня по черному

Баня по черному в Деревне Викингов самая новая востановленная баня. Баня по черному находится примерно в 100 метрах от главного здания возле реки, где компания может находиться самостоятельно и наслаждаться природой вокруг. На первом этаже находится предбанник с большим столом. За столом может праздновать одновременно  14 человек. В баню разом помещается 10 человек.

Если праздник затянется, то совсем не обязательно ехать домой. На втором этаже бани по черному находятся спальные места на 10 человек. Там приятно провести оставшуюся ночь, чтобы на следующее утро начать путешествие домой со свежей головой.


В бане по черному аренда первого этажа вместе с баней 300€ ( с картой клиента 280€) . Аренда полного дома вместе со спальными местами до 10-ти человек на втором этаже 420€ ( с картой клиента 395€)

Помещения в использовании клиентов с 15:00 до следующего дня  12:00

С воскресенья по четверг Баня по черному сдается на более выгодных условиях. Чтобы получить персональное предложение, свяжитесь с нами.

Цены не содержат налог с оборота.

Viikingite küla suitsusaun on vägagi kuulus oma legendi ja koha väekuse poolest.

«Sanna lähedal om väekas ruunikivvi Valhallasse. Legend pajatase sähentsi, et kunaki elanu sihin suur vääpäälik. Kes ütskord lahingust Svealaste maalt paljude orjadega tagasi koju naasnu. Pärast kõva taplust nõudnu päälik, et talle korralik sann köetas, et saaks haavadele meelehäät teta. A päälik olevat nii kõvva sannamiis old, et talle kats päiva pidanu sanna küdema enne kui ta sisse lännu. Seekord aga olevat san eriti kuumas lännu, et siis kui päälik sanna läits ja lavale kargas, lahvatas sann järsku palama. A egas se siis merel seilanu viikingit verest välla löönu, see hoopis kuknu vandma ja ütelnu, et ennep mingu sarika kui mul leil saamata. Olnd siis istund sääl, vihtnu ja vett kerisele loopnu niikaua ainult kerise kivvi koos ahjuga olla alles jäänu. Siis mees vihastanu ja lausnu midagi sortside keeli. Võtnu oma sõrmuse sõrmest ja pannu selle maha, võtnu keriselt kõige väiksempa kivvi ja lajatnu sellega sõrmusele pääle nii, et sädeme lennanu ja kivi koos sõrmusega kats jalga maa sisse vajunu. Seepääle ta sajatannu ja ütelnu, et tema läep kaeb valhallasse, sest säälsetel päälikel pidavat parempa sanna olema, mis maa sisse olla ehitatu. Võtse oma kilbi ja mõõga aste ta paar sammu ja ollaki lännu. vanarahvas tiitse rääkida, et see sõrmus olla jumalatele nii hää ohverdus olnu, et nad  hetkes valhalla värava talle avanu. Kerisekivvele aga oliva ajajooksul mingi imeliku ruunimärgi tekknu, mille maagilise tähenduse pidava olempa»

Suitsusaunadele on kombeks mingil hetkel põlema minna. Tavaliselt juhtub see siis, kui vana peremees teise ilma läinud ning uus peremees ja saunahing pole veel sõpradeks saanud. Sellest siis järeldus, et iga peremees ehitagu oma kätega ikka ise endale õige suitsusaun.

Teine levinud variant on see, et vahetub saunik ja uus saunik teeb saunale liiga, ega õpi ennem tundma sauna hingeelu. Enne vaja ikka õrnalt silitada ja ilusaid sõnu lausuda, kui puid alla hakata viskama.

Nõnda teavad targemad rääkida.

2022-05-13T10:15:15+03:00