Viikinginkyla on avoinna joka päivä!

Savusauna

Viikinkikylän savusaunatalo on uusin kunnostettu saunamme. Savusaunatalo sijaitsee noin 100 m päässä päärakennuksesta joen rannassa, jossa seurue voi nauttia rauhassa luonnosta ja yhdessäolosta.  Saunan alimmassa kerroksessa sijaitsee eteistila, jossa on suuri pöytä. Pöydän ääreen mahtuu nauttimaan yhdessäolosta 14 henkeä. Savusaunan lauteille mahtuu kerralla 10 henkeä nauttimaan savuisista löylyistä.

Jos juhlat venyvät pitkiksi, ei tarvitse lähteä ajamaan kotiin.  Savusaunan toisessa kerroksessa on makuupaikkoja yhteensä 10 hengelle. Siellä on mukava viettää loppuyö, jotta aamulla voi lähteä levänneenä kotimatkalle.


Savusaunan 1. kerroksen vuokra 15 hengelle 300 €, kanta-asiakaskortilla 280 

Savusaunan 1. kerroksen ja toisen kerroksen makuuhuoneiden vuokra enintään 10 hengelle 420 €, kanta-asiakaskortilla 395 €

Tilat ovat asiakkaan käytössä kello 15 alkaen seuraavaan päivään kello 12 asti.

su-to vuokraamme savusaunaa edullisemmin, ota meihin yhteyttä saadaksesi henkilökohtaisen tarjouksen

Hinnat eivät sisällä arvonlisäveroa.

Viikingite küla suitsusaun on vägagi kuulus oma legendi ja koha väekuse poolest.

”Sanna lähedal om väekas ruunikivvi Valhallasse. Legend pajatase sähentsi, et kunaki elanu sihin suur vääpäälik. Kes ütskord lahingust Svealaste maalt paljude orjadega tagasi koju naasnu. Pärast kõva taplust nõudnu päälik, et talle korralik sann köetas, et saaks haavadele meelehäät teta. A päälik olevat nii kõvva sannamiis old, et talle kats päiva pidanu sanna küdema enne kui ta sisse lännu. Seekord aga olevat san eriti kuumas lännu, et siis kui päälik sanna läits ja lavale kargas, lahvatas sann järsku palama. A egas se siis merel seilanu viikingit verest välla löönu, see hoopis kuknu vandma ja ütelnu, et ennep mingu sarika kui mul leil saamata. Olnd siis istund sääl, vihtnu ja vett kerisele loopnu niikaua ainult kerise kivvi koos ahjuga olla alles jäänu. Siis mees vihastanu ja lausnu midagi sortside keeli. Võtnu oma sõrmuse sõrmest ja pannu selle maha, võtnu keriselt kõige väiksempa kivvi ja lajatnu sellega sõrmusele pääle nii, et sädeme lennanu ja kivi koos sõrmusega kats jalga maa sisse vajunu. Seepääle ta sajatannu ja ütelnu, et tema läep kaeb valhallasse, sest säälsetel päälikel pidavat parempa sanna olema, mis maa sisse olla ehitatu. Võtse oma kilbi ja mõõga aste ta paar sammu ja ollaki lännu. vanarahvas tiitse rääkida, et see sõrmus olla jumalatele nii hää ohverdus olnu, et nad  hetkes valhalla värava talle avanu. Kerisekivvele aga oliva ajajooksul mingi imeliku ruunimärgi tekknu, mille maagilise tähenduse pidava olempa”

Suitsusaunadele on kombeks mingil hetkel põlema minna. Tavaliselt juhtub see siis, kui vana peremees teise ilma läinud ning uus peremees ja saunahing pole veel sõpradeks saanud. Sellest siis järeldus, et iga peremees ehitagu oma kätega ikka ise endale õige suitsusaun.

Teine levinud variant on see, et vahetub saunik ja uus saunik teeb saunale liiga, ega õpi ennem tundma sauna hingeelu. Enne vaja ikka õrnalt silitada ja ilusaid sõnu lausuda, kui puid alla hakata viskama.

Nõnda teavad targemad rääkida.

2022-05-13T10:21:10+03:00