Viikingite küla on avatud iga päev! Sissepääs TASUTA!

Lasteaedadele ja koolidele

>Lasteaedadele ja koolidele
Lasteaedadele ja koolidele2018-10-10T12:26:26+03:00

Viikingite külas õpivad nii suured kui väikesed

Aitäh hea õpetaja, et sattusid siia lehele. Võime kinnitada, et olete lastega meie juurde väga oodatud.

Viikingite küla asub Harjumaal, kõigest 15 minuti kaugusel Tallinnast, mööda Tallinn – Tartu mnt-d. Asume looduskaunis kohas, kohe Pirita jõe ääres ning meie asukoht ning iidse hõngua ehitused annavadki tõelise Viikingi tunde. Küla asukoht ei ole üldsegi suvaline- meie kindel uskumine on, et mööda seda jõge viikingilaevad üles sõudsid ja  kaugus merest moodustas soodsa puhvertsooni, et 1000 aastat tagasi vaenlane otse elupaika röövima ei saanud tulla. 1984. aastal leitud aardeleid  kubiseb viikingiaegsetest müntidest, millest mõned on ka araabia päritolu. Rohked muistised, ohvrikivid ja peitleiud räägivad kõnekat keelt siinse paikkonna tihedast ja rikkast elanikkonnast tol kaugel ajal.

Ekskursioonide läbi viimiseks on meil võimalusi rohkelt. Aitame iga grupi jaoks sobivate tegevuste loomisel. Alati jätame aega ka külas niisama ringi vaatamiseks ja erinevate vaatamisväärsustega tutvumiseks, need asuvad küla erinevates nurkades ja nende üles leidmine on juba omaette elamus.

Viikingite külas saab õppida ja jälgida asjatundjate juhendamisel muistset relvakasutamist, tantse, laule ja mänge, kuulata või vaadata esitlust Eesti viikingiajast, punuda endale loitsupaela või sõita viikingilaevaga aardejahile. Külasse rajatud püstpalklinnuses on võimalus lasta vibu, visata kirvest ja oda. Eriti südikatel õpilastel on võimalus üksteiselt viikingite kombel mõõtu võtta ja pidada linnuse vallutamise lahinguid, kuhu on kaasatud ka kiviheitemasinad ja taraan.

Siin on valik tegevusi, mida saate läbi viia

Viikingite Küla tahab esile tuua meie muinasaja nii vaimset, kui ka füüsilist poolt. Me teeme kõik selleks, et seda rohkem meie kultuuris väärtustataks ja õpetame seda läbi muinasaegse hõnguga infrastruktuuri, programmide ja koolituste. Tulge, me ootame teid!

Vaata kõiki tegevusi

Ekskursiooni tellimiseks esita meile päring alloleva vormi kaudu. Osadele programmidele saame pakkuda ka hinnaalandust ning selle toome välja teie pakkumises. Küsimuste korral saate meile ka helista numbril (+372) 5664 2528

    Märgi, millistest tegevustest olete huvitatud ning saame Teile koostada pakkumise neid arvestades