frame

Koopasaun asub peamajast umbes 100 m kaugusel väikese oja ääres Koobassauna eesruumi saab kasutada seminarideks ja koosistumisteks ka ilma saunata. Puuküttega leiliruumi mahub korraga istuma 10 inimest. Seltskonna pealikule on tehtud leiliruumi eraldi pink nimega „PEALIK“ , see peaks olema sauna kõige kuumem koht. Koobassauna eesruumi laudade taha mahub istuma kuni 20 inimest.

 

Eesruumi  seina sisse on peidetud  muusikakeskus, mis mängib CD-d ja USB-d. Ruumis on kraanikauss koos veekeetjaga, kus saab vajadusel teha toidu grillimiseks ettevalmistusi.  Sauna ees on katusealune terrass koos laua ja pinkidega, kus pärast lavalt tulekut või mõnusa ilmaga on hea värsket õhku hingata ja linnulaulu kuulata. Maja kõrval on grillimise võimalus. Grilli tarbeks söed ja riistad tuleks või endal kaasa võtta. Kui midagi peaks siiski ununema, siis  väikese tasu eest, võib Taverna peamajast vajalikke asju rentida või osta. 

 

Lõkketegemiseks vajalikud puud saab samuti osta Taverna peamajast. 

 

Sauna ees on meil vägev kümblustünn nagu põrgukatel, mis on erineva valgustuse ja vahva mullisüsteemiga. Pikema saunaürituse juurde soovitame kindlasti tellida kümblustünni kütmise.

Külmal ajal on on väga mõnus soojas ja pulbitsevas kümblustünnis istuda.  Suvel palava ilmaga võime ka külma vee tünni lasta, siis on hind soodsam.

 

Kui pidu läheb pikaks, siis ei ole mõtet hakata koju sõitma. Sauna teisel korrusel on  suur ruum, kus leiab kuni 10 inimest endale vahva koha pikutamiseks. Kõik asemed on ilusti tehtud ja igale sõimele on isegi nimi pandud. Seal on mõnus veeta ülejäänud öö, et järgmise päeva hommikul värske peaga koduteed alustada.

Koobassauna juures paikneva Nõiamajakese saab kahele inimesele eraldi juurde rentida.

 


 

Sauna ja eesruumi rent nädalavahetustel (R,L) on 250€, kliendikaardiga 224 €

 

Erihind teistel päevadel (E,T,K,N,P) on 25€/ h, kliendikaardiga 23 €/h, miinimum hind 69 €.

 

Kümblustünni „Põrgukatel“ kasutamine on 109€, kliendikaardiga  99 €. Kümblustünn köetakse külaliste saabumise ajaks 38 kraadini ja edasi kütavad külalised tünniahju vastavalt oma soovidele.  Tünni täitmine külma veega 25€.

 

Sauna peal asuva puhkeruumi rent 130€, kliendikaardiga 120 €. Puhkeruumis on 10 voodikohta koos voodipesu ja saunarätikutega. 

 

Hinnad ei sisalda käibemaksu.

 

KOOPASAUNA LUGU

„Kui koopainimene oli mammuti ära tapnud, naha maha võtnud ja liha pintslisse pannud, viskas tema koopasse pikali. Nagu ikka peale rasket tööd. Seekord aga juhtus, et keegi ettevaatamatu valas kogemata lõkkekividele vett. Aurupahvak tõusis kuumadelt koldekividelt ja pani koopainimese higistama. Koopasaun oli leiutatud.

Koopassaun on oletatavasti üks arhailisemaid saunatüüpe. Läbi aastatuhandete on koopasaunas leilimõnu nautinud lugematu arv saunasõpru. Saunal on eesti rahvatraditsioonis tugev maagiline tähendus. Teame sauna kui halbade vaimude väljaajamise, tervenemise paika. Saun oli koht, kus elu algas ja ka lõppes.“

2009 aasta lehtede kolletumise aegu valmis Viikingite külas püstpalklinnus, kuna palke oli ehitamisel järgi jäänud siis pealikud mõtlesid, et pärast linnusetaplust oleks hea kuskil soojemas kohas haavu lappida ja liigeseid pehmendada. Seepärast kaevati linnuse vastas oleva mäenõlva sisse suur auk, kuhu palgid sai käsitsi püsti lükatud, siis lagi peale tehtud ja muld uuesti peale aetud. Kui ahi kah veel sisse sai tehtud, siis oligi koobassaun valmis.
Viikingite küla linnusest tuleb maaalune salatunnel koopasauna, mis peaks kindlustama pealikutele linnusest põgenemise, kui vaenlane peaks juhuslikult ülekaalu saavutama.

„Mida vestab rahvasuu Viikingite küla koobassaunast?
Teatakse rääkida, et koobassauna eesruumis paiknev põdrajalgadega taburett vaimude tunnil elule ärkab ja sõrgade klõbinal mööda ruumi ringi silkama hakkab. Kes teadvat õigeid loitse võib taburetilt ka Tartu või Tallinna suunas küüti saada. Tõsi, et taburett üsna kipakas on, tuleb sõit ette võtta ikka omal riisikol – Viikingite küla nende eksperimentide eest ei vastuta.“.

Kasuta või küsi TASUTA kliendikaarti ja saad kohe soodsamat hinda! LISAKS Cashback-i (-5% raha tagasi oma kontole) ja SP-d (ostu-punktid, mida saad kasutada erinevate toodete lunastamiseks ja osalemiseks suurtes müügikampaaniates üle maailma)! Vormista kliendikaart siit. Lisainfo tel. 56 642 528.

frame